1 marca 59

W jakim celu wykonuje się piaskowanie metali?

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


 

Piaskowanie jest procesem technologicznym, który polega na czyszczeniu czy też wykańczaniu lub kształtowaniu danej powierzchni z użyciem materiału ściernego połączonego z wodą lub ze strumieniem sprężonego powietrza. Kiedy wykonuje się takie prace w przypadku metali?

 

Rezultat piaskowania jest analogiczny do szlifowania, czyli jest nim oczyszczona dokładnie powierzchnia, między innymi z zanieczyszczeń, rdzy czy starszych powłok lakierniczych. Warto jednak wskazać, że piaskowanie pozwala na uzyskanie lepszych rezultatów niż szlifowanie, ponieważ uzyskana powierzchnia jest równiejsza i jednocześnie odpowiednio szorstka, dlatego też bardzo dobrze przyjmują się na niej podkłady i farby. Nie ma też problemów z czyszczeniem zakrzywień czy trudnodostępnych rogów.

 

Co można piaskować?

Zasadniczo piaskowanie metali daje naprawdę szerokie możliwości. To metoda, która pozwala na obróbkę różnego rodzaju elementów, także tych drobnych czy o skomplikowanych kształtach ze względu na aplikację materiału ściernego.

 

Piaskowanie można wykonać dla elementów takich jak:

 

Oczywiście, jest to tylko kilka przykładów, ponieważ piaskowanie jako metoda oczyszczania metali może być stosowane praktycznie dla każdego z nich.

 

Gdzie zlecić piaskowanie?

Obecnie piaskowanie metali oferuje wiele firm dysponujących odpowiednim zapleczem sprzętowym przeznaczonym do tego rodzaju czynności. Może być ono prowadzone bezpośrednio u klienta, wówczas firma dostarcza własny sprzęt, ale również elementy metalowe mogą być przekazane do firmy, która będzie mogła piaskować je w swoim warsztacie. Adresy firm można znaleźć w sieci.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Kontakt


Main Office
Squas Design, Inc.
Tower 795 Folsom Ave, Beautiful Suite 600
San Francisco, CA 94107
P: (123) 456-7890
Email
email.name@example.com
We're on social networks