1 marca 59

Najczęściej występujące usterki hydroforów – na co uważać?

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin


 

Hydrofory są bardzo często wykorzystywane w zaopatrywaniu w wodę budynków mieszkalnych – stosowane są głównie w domach jednorodzinnych, które nie mogą być podłączone do sieci wodociągowej, ale również mają znacznie szersze zastosowanie. Podobnie jak inne sprzęty, hydrofory także są narażone na usterki – jakie z nich występują najczęściej?

 

Jeżeli chcesz zdecydować się na montaż hydroforu, musisz pamiętać o tym, jak ważny jest jego odpowiedni montaż oraz eksploatacja. Często zdarza się, że to sam użytkownik odpowiedzialny jest za pojawianie się usterek.

 

Gdy jednak urządzenie jest użytkowane właściwie, ale pojawiają się usterki, najczęściej jest to kwestia uszkodzonej instalacji elektrycznej, na przykład wyłączników ciśnieniowych. Warto też pamiętać o tym, że usterki mogą pojawić się wtedy, gdy hydrofor nie jest odpowiednio dobrany do danego zadania, jest źle wyregulowany lub też woda jest zbyt mocno zanieczyszczona. Inny rodzaj usterek to zapowietrzanie się pompy – wtedy powodem najczęściej jest nieszczelność, na przykład na połączeniach rur. Użytkownicy muszą też pamiętać o tym, że pompy hydroforowe mogą nie działać wtedy, gdy będzie brakowało wody w studni – to często występujący problem latem, gdy poziom wód gruntowych spada.

 

Jak zabezpieczyć hydrofor przed usterkami?

Odpowiednio zamontowany i użytkowany hydrofor nie jest narażony na częste usterki, dlatego też wtedy, gdy chcesz użytkować go przez długi czas, pamiętaj o następujących poradach:

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Powiązane wpisy

Kontakt


Main Office
Squas Design, Inc.
Tower 795 Folsom Ave, Beautiful Suite 600
San Francisco, CA 94107
P: (123) 456-7890
Email
email.name@example.com
We're on social networks