1 marca 59

Kiedy należy udać się do ginekologa dziecięcego?

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


 

Zdarzają się takie sytuacje, gdy mała dziewczynka zaczyna mieć problemy związane z narządami płciowymi. W takich sytuacjach konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą.

 

Ginekologia dziecięca jest działem ginekologii, który koncentruje się przede wszystkim na problemach dotykających dziewczynek poniżej 16 roku życia. Warto pamiętać o tym, że wiek ten jest wiekiem działowym, ponieważ powyżej niego dziewczynie nie musi już towarzyszyć w badaniu rodzic. W jakich sytuacjach przyda się ginekolog dziecięcy i gdzie można skorzystać z jego usług?

 

Niepokojące symptomy

Nowoczesna ginekologia dziecięca jest w stanie pomóc w wielu przypadkach. Najlepiej nie lekceważyć objawów, ale przy ich zaobserwowaniu iść od razu do specjalisty.

 

Do ginekologa dziecięcego warto udać się przy zaobserwowaniu następujących symptomów:

 

Przebieg wizyty

Z pewnością wizyta tego rodzaju może być stresująca, zarówno dla dziewczynki, jak i dla jej rodzica. Badanie jednak odbywa się całkowicie bezboleśnie i z poszanowaniem prywatności dziecka. Prowadzone jest ono przez odbyt w celu bezpiecznej oceny narządów rodnych. Często wykorzystuje się również aparaty USG w celu wykonania badania przez powłoki brzuszne.

 

Gdzie iść do ginekologa dziecięcego?

Niestety, nie ma wielu specjalistów w tej dziedzinie, dlatego też najlepiej szukać ich przez internet. Oczywiście, nie każdy dobry ginekolog ma własną stronę internetową, ale można znaleźć rekomendowane adresy online, a następnie umówić się na wizytę. Warszawa jest jednym z tych miast, gdzie gabinetów jest dużo.

 

Ginekolodzy dziecięcy przyjmują zarówno państwowo, czyli na NFZ – dzieci do 18. roku życia mają zapewnione bezpłatne wizyty, jak i również można umówić się na wizytę prywatnie, na przykład wtedy, gdy kolejki państwowo są długie, a problem nagli.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Kontakt


Main Office
Squas Design, Inc.
Tower 795 Folsom Ave, Beautiful Suite 600
San Francisco, CA 94107
P: (123) 456-7890
Email
email.name@example.com
We're on social networks