1 marca 59

Czy dodatkowe ubezpieczenie samochodu jest konieczne?

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin


 

Właściciele samochodów mają obowiązek posiadać polisę ubezpieczeniową OC, ale oprócz niej mogą także wykupić inne ubezpieczenia, na przykład AC, NNW, assistance czy polisy chroniące szyby samochodowe. Kiedy warto zdecydować się na taką dodatkową ochronę?

 

Ubezpieczenia komunikacyjne często łączone są w pakiety, które wyróżniają się również atrakcyjnymi cenami. Większość kierowców decyduje się wyłącznie na polisę OC, traktując inne jako niepotrzebne, ale również powodem takiego stanu rzeczy może być ich sporty koszt. Przede wszystkim ubezpieczenia dodatkowe mają za zadanie zabezpieczyć właściciela pojazdu w szeregu innych sytuacji, na przykład przy wywołaniu wypadku samodzielnie, przy kradzieży, usterce pojazdu w trakcie trasy.

 

Przeanalizuj opłacalność dodatkowych polis

Nie w każdym przypadku dodatkowe ubezpieczenie samochodowe się opłaca. Dotyczy to w szczególności starszych aut, które są bardziej narażone na usterki, a tym samym również towarzystwa ubezpieczeniowe rzadko kiedy oferują korzystne pakiety AC. Gdy pojazd ma już swoje lata, opłacalność autocasco spada, dlatego też kierowcy nie wykupują tej polisy.

 

Z kolei warto pomyśleć o NNW – są to ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i zaliczane są one do ubezpieczeń osobowych. Dzięki takiej polisie można otrzymać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowi czy śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego. Można również otrzymać z niego zwrot za dojazdy do lekarzy, rehabilitację, zakup leków, środków opatrunkowych – trzeba dokładnie sprawdzić OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia.

 

Jeżeli chcesz zabezpieczyć się także podczas podróży, pomyśl o ubezpieczeniu assistance – dzięki niemu otrzymasz pomoc drogową w awaryjnych sytuacjach, na przykład naprawę auta, holowanie, dowóz paliwa, ale również może ono obejmować pomoc informacyjną, medyczną czy prawną.

 

Zatem jeżeli chcesz zabezpieczyć się kompleksowo, pamiętaj o tym, aby sprawdzić dodatkowe ubezpieczenia u swojego agenta – Legionowo jest jedną z tych miejscowości, gdzie możesz znaleźć korzystne oferty.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Powiązane wpisy

Kontakt


Main Office
Squas Design, Inc.
Tower 795 Folsom Ave, Beautiful Suite 600
San Francisco, CA 94107
P: (123) 456-7890
Email
email.name@example.com
We're on social networks